Rodinný vedomostný kvíz

prvý štvrtok v mesiaci v Etc. Skalica (zatiaľ o 19.00)

Od decembra 2018 realizujeme v našom klube Etc. v Skalici rodinný vedomostný kvíz s názvom 7x7. 

Názov 7x7 vznikol ako vyjadrenie našej kapacity, pretože máme (pri zachovaní príjemného prostredia) priestor pre 7 tímov o maximálnom počte 7 ľudí pri jednom stole. 

7x7 sme rozšírili o druhý význam a síce, že v súťaži bude položených 7 otázok na 7 rôznych tém. Síce sme nenaplnili 7 tímov, ale väčšina súťažiacich bola spokojná. 

Nie, že by sa nedalo niečo zlepšiť. Mali sme dojem, že to "Vianočný špeciál" (teda všetky otázky sa týkali Vianoc) bolo príliš akademické a priestoru pre diskusie a "burácanie mozgov" v tímoch bolo menej ako by bolo našim cieľom. Počas vianočných večerov Rasťo uvažoval a rozhodol sa zmeniť obsah.  Zostalo 7 tematický oblastí, ale namiesto otázok vzniklo 7 typov úloh. 

A nová koncepcia sa autorovi páčila! 

  • Je viac miesta aby pri riešení úloh skupina spolu hľadala riešenia, diskutovala, hádala sa. 
  • Súťaž je pestrejšia a rôzne typy úloh zmenšujú rozdiely medzi akademikmi a ľuďmi zo života (vrátane detí, ktoré sú tiež medzi súťažiacimi).
  • Do hry sa dostal prvok stratégie, pretože tímy pri výbere typu úlohy môžu taktizovať a v oblastiach, kde sú silné môžu zvoliť "ťažšie témy" a naopak.

Okej, nová koncepcia má aj nedostatky. Najväčší je ten, že Rasťo (ako tvorca) musel vytvoriť 49 zadaní úloh, z ktorých iba 7 bolo v súťaži využitých. 42 zadaní po jednom večeri malo odplávať do zabudnutia. Alebo.....? 

Z diskusii súťažiacich: 

Jeden z členov tímu pri úlohe vymenovať hrady na Považí. 

... tak sa sústredíme... ideme na dovolenku do Tatier, sedíme v aute a ideme po diaľnici....  obzeráme sa... no... aké hrady vidíme?" 

Jedna z účastníkov kvízu k manželke tvorcu otázok 

... ale toho tvojho manžela to musí veľmi baviť ...  


Zaujal Vás opis súťaženia pre rodiny a priateľov?

Máte nekomerčný priestor, rodinný klub, spoločenský priestor a vedeli by ste zorganizovať takéto stretnutie? 

Keď sme už tie témy urobili, radi prídeme ;o).... a radi by sme aspoň pokryli náklady. 

..... ak nebudete žiadať peniaze za prenájom priestorov postačí nám príjem zo vstupného a pomoc pri propagácii podujatia, pri vzdialenejších destináciách (BA a TT kraj) je potrebná dohoda o pokrytí dopravných nákladov

Napíšte nám na info@etcskalica.sk

Témy z prvých kôl: 

Rieky sveta, Hrady a zámky, Mendelejevova sústava, Cukrovinky, Filmové piesne, Barbie, Liga Majstrov, Európsky parlament, Rumunsko, MS v hokeji, Kozmonautika, Najväčší Slovák, Lego, Rok 2019.  

© 2019 Jozef Lukáč. Hlavné námestie 5, Bratislava, 811 01
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!