Mám rád vedomosti.... mám to v rodine 

Môj otec bol zakladateľom Encyklopedického ústavu v SAV, mal významný až rozhodujúci podiel na vzniku diel ako Vlastivedný slovník obcí, Encyklopédia Slovenska, Slovenský biografický slovník, prvá slovenská encyklopédia v angličtine Slovakia and the Slovaks. V niektorých dielach nemohol byť uvedený a za iné nedostal nič zaplatené. 

 Vyše 20 rokov pôsobím na vysokej škole a pracujem s vedomosťami. A vo voľnom čase zberám vedomosti, informácie a zaujímavosti a ukladám si ich do hlavy. Keď sme s manželkou vytvárali koncepciu spoločenského klubu, vedel som, že vedomostný kvíz tam MUSÍ byť. Trvalo vyše roku, kým som nabral odvahu. 

Nechcel som opakovať podobné akcie, ktoré robia iní. Hľadal som inú cestu. Prvou odlišnosťou bolo zameranie, aby sa pri kvíze stretávali rodiny a nie iba "hipsteri", druhá hlavná vznikla neskôr a síce existencia rôznych typov úloh. 

Ale keď urobíte 49 úloh a takmer 100 otázok a pri súťažnom večere použijete z toho 13 otázok, zamýšľate sa, čo so "zbytočnou prácou". Táto stránka je toho výsledkom. 

© 2019 Jozef Lukáč. Hlavné námestie 5, Bratislava, 811 01
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!